Mimo dużej chłonności rynku pracy, wciąż wiele osób boi się zmian i odważnego kształtowania swojej przyszłości zawodowej. Pozostanie w pracy, która nie spełnia oczekiwań finansowych i nie daje perspektyw na przyszłość jest frustrujące. Tymczasem ukończenie krótkiego kursu zawodowego może dać zupełnie świeże spojrzenie na rzeczywistość i ogromne możliwości pracy. Dostępność i różnorodność kursów sprawia, że w bardzo krótkim czasie, nakładem niedużych kosztów każdy może podnieść swoje kwalifikacje lub całkowicie się przebranżowić.

Kurs na wózki widłowe – popularny od lat.

Sprawny operator wózka widłowego jest bezcennym wsparciem przy pracach w magazynie, hali przemysłowej czy markecie. Z tego względu uprawnienia operatora wózków widłowych są jednym z najczęściej poszukiwanych kwalifikacji na dzisiejszym rynku pracy. Urządzenia transportu bliskiego są powszechnie używane w branży budowlanej, logistycznej, spożywczej czy przemysłowej, a kształcenie w tym kierunku daje szerokie możliwości kariery i rozwoju. Kurs na wózki widłowe jest stosunkowo tanią inwestycją, która bardzo szybko umożliwia poszerzenie kwalifikacji. Ukończenie szkolenia i zdanie państwowego egzaminu UDT pozwala uzyskać uprawnienia na wózki widłowe wybranej kategorii, które można przedłużyć pod warunkiem czynnie wykonywanego zawodu. Jest to prosta droga do awansu lub przygotowania się do płynnej zmiany zawodu, dając szerokie możliwości dobrze płatnej pracy, zarówno w kraju jak i za granicą. 

Spawacz – zawsze poszukiwany!

Chociaż zawód spawacza nie należy do łatwych, rekompensuje z nawiązką trudne i wymagające środowiskowych pracy atrakcyjnym wynagrodzeniem i stabilnością zatrudnienia.To zdecydowanie zawód przyszłościowy, na który, nieprzerwanie od lat, zapotrzebowanie cały czas rośnie. Uzdolnieni specjaliści nie mogą narzekać na brak ofert pracy, a przy chęci dlaczego rozwoju, udoskonaleniu i poznawaniu nowych technik, gwarancja rosnących zarobków i liczba ofert pracy jest imponująca. Przyszły spawacz powinien posiadać zdolności manualne, oraz wyobraźnię przestrzenną niezbędną do płynnego wykonania powierzonych zadań i umiejętności czytania rysunków technicznych. Kurs spawacza otwiera drzwi do kariery w bardzo wielu dziedzinach przemysłu. Decydując się na taki profil zawodowy, należy się zastanowić nad wybraną metodą spawania i potrzebach lokalnych pracodawców, które kształtują rynek pracy. Jest to szczególnie ważne w przypadku początkujących osób, które chcą znaleźć zatrudnienie w najbliższej okolicy. Warto podkreślić, że różnorodność metod spawania i grup materiałowych daje możliwość ciągłego rozwoju. Rosnące doświadczenie i nowe umiejętności przekładają się na łatwość w pozyskiwaniu jak najbardziej satysfakcjonującej pracy. 

Prawo jazdy – atut w Twoim CV.

Prawo jazdy jest jedną z bardzo przydatnych umiejętność, która ułatwia kandydatowi zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy. Jest ona nie tylko ważna dla zawodowych kierowców, ale na każdym stanowisku, gdzie niezależność i mobilność jest wymaga. Kursy prawa jazdy dają możliwość zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności, które przygotowują kompleksowo kursanta do przystąpienia do egzaminu na wybraną kategorie prawa jazdy. Kierowcy z prawem jazdy kat. B mogą liczyć na zatrudnienie głównie w przewozie osób, zaopatrzeniu drobnych punktów sprzedaży, oraz usługach kurierskich. Jednak to kategoria prawa jazdy C daje zdecydowanie lepsze warunki finansowe, otwierając bardzo wiele ścieżek kariery. Na ciągły niedobór wykwalifikowanych i rzetelnych kierowców narzekają nie tylko polskie, ale i zagraniczne  firmy zajmujące się spedycją i logistyką. Ten deficytowy zawód cieszy się wysokimi zarobkami i dużą łatwością w znalezieniu pracy, nawet dla początkujących.