Pomyśl – nie kopiuj!

Powszechną praktyką stosowaną przez uczniów (i nie tylko) stało się kopiowanie treści zamieszczonych w Internecie. Użytkownik bez namysłu zaznacza wybrane opracowanie lub fragment tekstu (Ctrl+C) i wkleja do swojego dokumentu (Ctrl+V), nie zastanawiając się, czego dotyczy skopiowana przez niego zawartość. W sytuacji, gdy jest on proszony o samodzielne sformułowanie wypowiedzi na zadany temat (np. na lekcji w formie ustnej lub pisemnej), często nie potrafi skonstruować sensownego zdania, ponieważ nie przemyślał kwestii, zawartych w skopiowanym fragmencie. I choć zadanie domowe znajduje się w zeszycie, brakuje go w głowie.

Równie istotnym faktem jest to, iż kopiowanie treści zawartych w serwisach internetowych (i innych mediach), bez podania źródła, co gorsza – traktowanych jako własne – jest łamaniem prawa autorskiego.

Proszę zatem, aby Użytkownicy serwisu szanowali pracę włożoną przez Autorkę opisów i by nie kopiowali treści zawartych na stronie, podając je jako własne. Apeluję o uczciwość i o podanie źródła, z którego Użytkownicy korzystali, przygotowując się do zadania.

Dziękuję!

 

 

 1,942 total views,  4 views today

2 thoughts on “Pomyśl – nie kopiuj!

  1. Szanowna Autorko, przyznaję, iż skopiowałam, podając oczywiście źródło i polecając moim uczniów Twoją stronę. Dziękuję! Wykonałaś kawał dobrej roboty! Pozdrawiam.
    Halina (polonistka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *