O Autorce

AJ

Nazywam się Anna Józefiak. Ukończyłam studia polonistyczne na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracuję jako polonistka w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Toruniu.

Strona Teksty kultury do matury zrodziła się w wyniku analizy potrzeb uczniów, dla których wiarygodne źródło wiedzy na temat tekstów kultury i zagadnień związanych z egzaminem może być szczególnie pomocne w przygotowaniach do matury z języka polskiego.

Obok serwisu dla maturzystów prowadzę również profil na facebooku Oswajamy polszczyznę, na którym zamieszczam treści związane z poprawnością językową.

Oprócz pracy zawodowej rozwijam swoją drugą pasję – filmową. Od 2012 roku prowadzę stronę www.klubfilmowy.com, a od 2015 roku pełnię funkcję redaktorki naczelnej serwisu www.soundtracks.pl. Od kilku lat jestem akredytowanym dziennikarzem na festiwalach filmowych m.in. w Poznaniu i Łodzi (Transatlantyk), w Krakowie (Festiwal Muzyki Filmowej) i w Toruniu (Tofifest). Publikuję artykuły m.in. w magazynie kulturalnym „Presto” oraz na stronie Mama po toruńsku.

Kontakt: tekstykulturydomatury@gmail.com